registrovat se  


Kurzy a školení - nabídka kurzů a školení - detail kurzu

PRÁCE MATRIČNÍCH ÚŘADŮ - WORKSHOP

Informace o chystaných změnách zákona o matrikách a ověřování

Variabilní symbol: 0318 043
Datum konání: 16.10.2018
Čas: 9:00 do 14:00
Prezence začíná 30 minut před začátkem kurzu.
Místo konání: VCVS ČR o.p.s. - Ústředí
Vítkova 10/241, 186 00 Praha - Podrobné informace
Lektor: Zdeňka Stránská

Lektorská činnost od roku 2007. Provádí školení budoucích matrikářek, školení budoucích ověřovatelů dle zák. č. 21/2006 Sb., konzultantka knihy Občanské obřady a slavnosti v životě měst a obcí (autor PhDr. Jiří Pondělíček). 

Akreditace: Neakreditováno
Cena kurzu: 2150,- Kč
Uvedená cena je včetně DPH.
V ceně je zahrnuto občerstvení a školicí materiál.
Organizuje pobočka: Praha - ústředí - Podrobnosti o pobočce VCVS ČR
Přínos kurzu:

Workshop je určen všem, kteří pracují s matričními a státoobčanskými právními předpisy a mají zájem o dané problematice diskutovat pod vedením lektorky se všemi účastníky. Účastníci obdrží návrhy na dodatečné zápisy a záznamy, se kterými se v rámci workshopu bude společně pracovat.

Anotace:
Cíle kurzu:
Program:

Zákon o matrikách

Podklady k jednotlivým matričním událostem, cizí prvky v matričních agendách a práce s nimi, správní řízení – správní uvážení zejména u změny jména či příjmení, netradiční jména, diskuze k předloženým návrhům dodatečných záznamů a zápisů.

Zákon o matrikách provázaný s občanským zákoníkem – rodinným právem

Sňatky civilní a církevní, sňatky zmocněncem, užívání jména a příjmení, promíjení dokladů, příjmení po uzavření sňatku, příjmení po rozvodu, všechny typy osvojení a jejich dopad na zápis do matričních knih.

Státní občanství v matriční praxi

Určování státního občanství, způsoby nabytí a pozbytí českého státního občanství, doklady prokazující české státní občanství, vliv státního občanství na jméno a příjmení.

Správní poplatky

Přehled vybíraných správních poplatků u matričních a státoobčanských úkonů.


VCVS ČR, o.p.s. je jako vzdělávací instituce akreditována u Ministerstva vnitra ČR pod číslem AK/I-2/2012, je akreditovanou institucí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a je držitelem celé řady akreditovaných vzdělávacích programů u Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Aktuální seznam akreditovaných vzdělávacích programů naleznete v záložce O nás - akreditované programy

 

Číslo účtu společnosti Vzdělávací centrum pro veřejnou správu ČR, o.p.s. je 107-9276630207/0100 (Komerční banka a.s.).